PELLET LAVA

Pellet LAVA to wysoka jakość produktu wykonywanego z trocin świeżego drewna iglastego. Jako że trociny są pozyskiwane bezpośrednio z drewna, nie zawierają one żadnych dodatków ani zanieczyszczeń, takich jak lakier, klej, tworzywa sztuczne, etc.

Trociny pochodzą z procesu produkcji galanterii ogrodowej w tym samym zakładzie, zatem przez cały czas produkcji pozostają pod pełną kontrolą specjalistów i instytucji certyfikujących (Instytut Frasenius w Berlinie). Dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie trociny z drzew iglastych

(sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, nasz pellet nie wymaga zastosowania polepszaczy, ma najwyższe parametry techniczne i charakteryzuje się jasną barwą.

Produkcja pelletu odbywa się w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej o wydajności do 140.000 ton rocznie.

W ostatnich miesiącach wymieniono suszarnię bębnową, w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC na nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100ºC. W rezultacie podwyższono jakość pelletu .

 

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

 

Zalety pelletu LAVA:

  •  bardzo dobre walory opałowe            

(>5 kWh/kg),

  •  bardzo niska zawartość popiołu

(< 0,5% czyli z jednej tony pelletu pozostaje zaledwie 5kg popiołu)

  •  bardzo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest   gwarantowana przezcertyfikat DIN 51731 o numerze 5H128 wydany przez CERTCO.

 

Pellet LAVA oferowany jest w asortymencie 6mm i 8mm w workach standardowej wielkości:

  • 15kg 
  • 1 paleta 65 worków 

 PELLET LAVA

Zapraszamy  do  kontaktu

tel.  724  678 094

tel.  607 159  434 

 

adres e-mail:

 

cholody.ecopellet@gmail.com

adres e-mail:

 

cholody.ecopellet@gmail.com